Podsumowanie rundy jesiennej, czyli łyk statystyk.

Nadszedł czas na podsumowanie jakże udanej rundy w wykonaniu zawodników Tucholanki. Poniżej przedstawimy ogólne statystyki zespołu oraz zawodników.

Do tej pory drużyna rozegrała 14 meczy z czego ostatnie spotkanie było zakwalifikowane jako pierwszy mecz rundy rewanżowej. Spośród rozegranych meczy odnieśliśmy, aż 10 zwycięstw, do tego dołożyliśmy 2 remisy oraz 2 porażki, jest to zdecydowanie najlepsza runda jesienna w wykonaniu zawodników Tucholanki od niepamiętnych czasów. Również bilans bramkowy który wyniósł (+21) 41 strzelonych bramek oraz 20 straconych jest godny pochwały. Warto również dodać, ze obecnie Tucholanka kontynuuje serie 5 kolejnych zwycięstw z czego 4 ostatnie spotkania zakończyliśmy bez straty gola! Co świadczy o tym ze zespół poczynił spore postępy w linii defensywnej oraz wyeliminował wcześniej zdarzające się błędy, który często pozbawiały nas cennych punktów. Zdecydowaną poprawę w grze widać gołym okiem. Potrafimy wymieniać więcej podań w środkowej strefie boiska, często na jeden kontakt z czym mieliśmy problemy w przeszłości. Poprawiliśmy skuteczność w ofensywie o czym świadczy liczba strzelonych bramek. Dobra gra zespołu to zasługa w dużej mierze duetu trenerskiego, w którego skład wchodzą - Dariusz Szulc oraz Grzegorz Ogiegło. Ich ciekawe oraz skuteczne zajęcia sprawiają ze frekwencja na treningach jest doskonała, co świadczy o dużej rywalizacji na poszczególnych pozycjach. Dobre wyniki oraz duże zaangażowanie zawodników przekłada się na świetną atmosferę w zespole.

Najlepszym strzelcem w zespole obecnie jest niezawodny Patryk Kaszczyszyn, który na swoim koncie zgromadził juz 14 bramek oraz dorzucił 6 asyst. Drugim najlepszym egzekutorem jest Patryk Suchomski, który 11 razy pakował piłkę do siatki i 3 razy asystował.

W klasyfikacji najlepszego rozgrywającego zdecydowanie prowadzi Mateusz Renkiewicz, który 11 razy otwierał kolegom z drużyny drogę do bramki do tego dołożył 5 bramek.

Na pochwały zasłużył również nasz bramkarz Piotr Wojciechowski - wielokrotnie ratował nas z opresji popisując się efektownymi interwencjami co pozwoliło mu 5-krotnie zachować czyste konto.

Warto również dodać iż liczna grupa juniorów Tucholanki, która zasiliła pierwszy zespół w tym sezonie pokazała się ze znakomitej strony, niejednokrotnie udowadniając swoją przydatność.

Po znakomitej rundzie czeka nas kilkumiesięczna przerwa w rozgrywkach, następny mecz rozegramy dopiero 18 Marca, będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście ewentualnej walki o awans do ligi okręgowej, naszym rywalem będzie drużyna Startu Pruszcz, która znajduję się w tabeli bezpośrednio za zespołem Tucholanki. Do tego czasu zawodnicy będą przygotowywali się pod okiem trenerów do rundy wiosennej, która miejmy nadzieje będzie równie udana i pozwoli walczyć o czołowe lokaty w lidze.

Dziękujemy kibicom, którzy co weekend zjawiali się na stadionie w Tucholi, jednocześnie zachęcając do jeszcze liczniejszego przybywania w rundzie wiosennej!

Powiązana galeria: