Ciężko wywalczony punkt na własnym boisku

Bardzo zacięty mecz obejrzeli kibice w sobotnie popołudnie, nasz zespół dzięki dużej woli walki zremisował z Startem Pruszcz 2-2, pomimo prowadzenia gości do przerwy 2-0 ! Nie mieliśmy zbyt dużo dobrych wspomnień z ostatnich 2 meczy ze Startem, ponieważ przegrywaliśmy je dość wyraźnie, goście zdecydowanie wzmocnili skład i są jednym z głównych kandydatów do awansu. Nie mogliśmy również wystawić najmocniejszego składu, ponieważ brakowało kilku zawodników, a Patryk Suchomski grał z kontuzją kostki, co zdecydowanie odbiło się na jego dyspozycji. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla nas, gdyż już w 5 minucie goście prowadzili 1-0, nasza gra była rwana i nie mogliśmy przygotować składnej akcji, szybcy zawodnicy Startu stwarzali naszym obrońcom sporo problemów, czego wynikiem była druga bramka ok. 40 minuty. W pierwszej połowie nie mieliśmy prawie klarownych sytuacji bramkowych, poza trafieniem w słupek po jednym ze stałych fragmentów gry. Co cieszy, po przerwie wyszliśmy na boisko zmotywowani i z widoczną chęcią odwrócenia wyniku ! Byliśmy bardziej ruchliwi, a wchodzący na boisko juniorzy dali bardzo dobre zmiany. Gra była bardziej wyrównana z dużą ilością sytuacji podbramkowych, po jednym z naszych ataków i indywidualnej akcji Kajaka, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Renkiwicz. Wciąż wierząc w wywalczenie punktów dążyliśmy do uzyskania bramki wyrównującej, jednak musieliśmy być czujni w obronie, ponieważ goście wyprowadzali bardzo groźne kontry. W 75 minucie udało nam się doprowadzić do remisu po strzale niezawodnego Kajaka, który otrzymał ładne prostopadłe podanie od Dominika Fierka ! Do końca meczu trwała twarda walka, gdyż żadnego zespołu nie interesował remis. Trzeba przyznać, że to goście mieli klarowniejsze sytuacje podbramkowe, jednak rewelacyjnie w naszej bramce spisywał się Wampir, który wybronił 2 sytuacje " sam na sam" ! Patrząc na przebieg meczu należy się cieszyć z tego remisu, ponieważ wyszliśmy z trudnej sytuacji i tylko dzięki wielkiemu zaangażowaniu i charakterowi zdobyliśmy punkt !